Design v koupelnách

Interiéry koupelen se již dávno neomezují na místo pro očistu těla, plní stále více také funkci relaxačního prostoru, čemuž se podřizuje jak proměňující se skladba standardních zařizovacích předmětů, tak jejich tvar, velikost a barevné i materiálové provedení. Tvary sanitární keramiky se zaoblují nebo naopak přiostřují, podle toho, jakým trendovým směrem se rozhodnete vydat.

koupelnách zařízených v přírodním duchu najdeme předměty z přírodního dřeva a kamene, rostlinné a květinové ornamenty na obkladech i nábytku, umyvadla a vany napodobující tvary listů, oblázků nebo lastur a další prvky, které čerpají inspiraci z barev a tvarů divoké, civilizací nedotčené přírody.

Možná vás osloví jednoduchý minimalismus, pro nějž jsou charakteristické strohé linie bez zbytečných zdobných prvků, propůjčující zařizovacím předmětům jistý nádech elegance. Oblíbenými barevnými kombinacemi jsou pak kontrastní černobílá nebo tmavé odstíny šedé, hnědé, fialové či krémové doplněné smetanovou i bílou.

V neposlední řadě je třeba zmínit také často až bláznivě barevné koupelnové interiéry, které si pohrávají s moderními kombinacemi proužků, květů či puntíků a vyznačují se živou atmosférou, v níž je dovoleno téměř vše. Některé čerpají inspiraci z četných retro stylů, jež jsou opět „in“, a navracejí se k dekorům let padesátých, šedesátých a sedmdesátých, či k éře klasicismu nebo baroka.

Zaujal Vás některý z těchto stylů? Neváhejte nás kontaktovat a rekonstrukce koupelny proběhne na míru dle Vašich požadavků a představ.

Zdroj text: mujdum.cz, foto: rako.cz, siko-koupelny.cz
Poptávkový formulářMám zájem
o cenovou kalkulaci na:
kuchyň rekonstrukci koupelny kompletní rekonstrukci
 

Zvýrazněné položky jsou povinné.Nezávazná poptávka

Diamant
koupelny & kuchyně

Adresa: Studentská 1554/1
areál SAVELA
736 01 Havířov
Telefon: 596 808 810
733 531 409
info@koupelnydiamant.cz
IČO:  69208191
DIČ:

 CZ7809125203

Novinky

 
Nové obklady do koupelny Rako kolekce Porto
 
Jak na design v malých koupelnách
 
Odtok ve stěně pro sprchy v úrovni podlahy

archív