Fotografie záhlaví

Barvy v kuchyni: Nejvíce frčí černá a bílá kuchyně

Ať už vás čeká rekonstrukce kuchyně, nebo zařizování nové, výběr barvy kuchyňské linky nepodceňujte. Dřevodekor, černá, červená, pastelová nebo bílá kuchyně? Možností je celá spousta. Jak při výběru barvy kuchyně nešlápnout vedle?

Tmavá versus světlá: jak vybrat barvu kuchyňské linky?

Tmavé barvy se hodí především do velkých prostor s dostatkem denního světla. Pokud zařizujete malou kuchyň nebo prostory, kde se slunce přes den příliš nedostane, vsaďte spíše na světlejší barvy.

Konkrétní barvu nebo barevnou kombinaci vybírejte s ohledem na další barvy v místnosti. V potaz vezměte barvu podlah, nábytku i odstín výmalby. Kombinace tmavé podlahy s tmavou kuchyňskou linkou může působit obzvlášť v malých místnostech ponuře. Zajímavého efektu můžete dosáhnout kombinací tmavé podlahy a světlé kuchyňské linky či naopak.

Chladné barvy nebo pastelové tóny?

Teplé barvy působí v interiéru útulně a optimisticky. Přidávají prostoru teplo a světlo. Vkusně bude působit teplá šedá kuchyň nebo odstíny krémové barvy. Studené jsou doménou moderních kuchyní, kterým dominuje především bílá. Elegantně vypadá také kombinace teplých a studených barev nebo nadčasová kombinace studených barev se dřevem které dodá kuchyni pocit tepla a útulnosti.

Barevná kuchyňská linka oživí interiér, časem však může zevšednět. Láká vás zelená kuchyň, červená kuchyň nebo třeba netradiční modrá? Svůj výběr dobře uvažte i s ohledem na zařízení vašeho interiéru. Pokud si volbou nejste jistí, vsaďte raději na jednoduché barvy, jako je bílá, černá nebo decentní dřevodekor. Nemusíte se přitom bát, že by vaše kuchyně byla příliš fádní. Neutrální barvu kuchyně snadno oživíte výraznější výmalbou, tapetou, zajímavým obkladem nebo dekoracemi.

V posledních letech nejvíce frčí nadčasová bílá, ale i černá barva. Obě barvy můžete vkusně kombinovat se dřevem, mramorem či jejich imitacemi.

Bílá kuchyňská linka

Bílá barva je nadčasová a nikdy nevyjde z módy. Výhodou je také její univerzálnost – dá se kombinovat se všemi barvami i materiály – je libo obklad ze skla, dřeva, kamene nebo snad toužíte po betonové stěrce? Žádný problém, kuchyně na zakázku nabízejí široké možnosti kombinací. Bílá kuchyň se hodí také pro všechny styly – moderní, rustikální, minimalistický, boho či scandi. Díky dobrému odrážení světla navíc opticky zvětší interiér. Proto se hodí i do malé panelákové kuchyně.
Bílá kuchyňská linka. <!-- by Texy2! -->

Černá kuchyňská linka

Černá kuchyňská linka vynikne především ve velkém prostoru. Skvěle vypadá v kombinaci se dřevem či kamenem. Šmrnc dodají černé kuchyni „nahé zdi” v podobě odhalených cihel či betonu. Černá kuchyně se může elegantně snoubit s bílou barvou, která jí dodá svěžest a jemnost. Pro oživení můžete vybrat výrazné kovové prvky a doplňky v podobě úchytek, baterie nebo dekorací – s černou perfektně ladí jak zlatá, tak rosegold nebo měděná.
Černá kuchyňská linka.

Bezplatná cenová kalkulace

Cena nové kuchyně na míru nemusí být nijak závratná. Přijďte se podívat do našeho studia s showroomem v Havířově. Připravíme pro vás nezávazně a bezplatně návrh kuchyně na míru včetně cenové kalkulace.Poptávkový formulářMám zájem
o cenovou kalkulaci na:
 

Zvýrazněné položky jsou povinné.