Fotografie záhlaví

Jídelní kout v kuchyni

Jak se pohodlně usadit i v malé kuchyni?

Zkuste z vaší malé kuchyně udělat kuchyň s příjemným jídelním koutem. Máme pro vás tipy pro kuchyň a příjemný jídelní kout.

Důležitou roli hraje:

  1. Rozestavění horních a dolních skříněk, jejich rozměry a obslužnost rohových dílů, které často zůstávají nevyužity
  2. Hloubka a šířka pracovní desky
  3. Velikost varného centra ve vztahu k počtu členů domácnosti a stylu vaření

To vše jsou oblasti, ve kterých je takřka vždy možné najít rezervy a ušetřit chybějící prostor. A současně platí notoricky známé a ignorované pravidlo o tom, že světlé barvy, barvy stěn i nábytku, stejně jako světlé barvy světla přicházejícího z okna, které není zastavěné květinami nebo stíněné těžkými závěsy, to vše jsou nástroje na to, jak opticky dosáhnout efektu většího prostoru.

Jídelní stůl jako součást kuchyňského ostrůvku

TIPY pro malou kuchyň: Jídelní prostor může posloužit jako prodloužená kuchyňská linka.

Zajímavým způsobem jak získat příjemný jídelní kout, či jednoduše místo ke stolování, je využití samotné pracovní desky kuchyňské sestavy. Pracovní deska může sama o sobě fungovat nejen jako prostor pro tvorbu a přípravu pokrmů, ale také jako jídelní stůl. Stačí jen desku upravit a přisunout k ní židle. Často je tou úpravou jednoduché prodloužení v řádu několika desítek centimetrů.

Podívejte se na přiložené fotografie, uvidíte tipy pro kuchyň s jídelním koutem v praxi. Takový způsob, kdy kuchyňská linka volně přechází a stává se jídelním stolem je natolik atraktivní řešení, že nachází uplatnění nejen v malých kuchyních, ale i v kuchyních skutečně velkorysých či přímo luxusních.

Tento způsob tvorby prostoru pro stolování má ještě jednu výhodu. Odpadá totiž část toho procesu, kterému se říká servírování pokrmů. Jídla vlastně zůstávají stále na kuchyňské lince, pokrmy nestačí ani vychladnout a není tedy ani nutné nahřívat talíře. Stačí jen pozvat ostatní ke stolu, který je současně kuchyňskou linkou.

Kontaktujte nás

Jste z okolí Havířova a Ostravy a uvažujete o nové kuchyni na míru? Vyplňte kontaktní formulář a následně se Vám ozveme.

Zdroj text: designtrendy.czPoptávkový formulářMám zájem
o cenovou kalkulaci na:
 

Zvýrazněné položky jsou povinné.