Fotografie záhlaví

Malá koupelna

Rekonstrukce malé koupelny

Většina bytů disponuje malou koupelnou, kterou není vždy možný vyřešit změnou dispozice, bouráním, nebo posunem příček. Přesto se dá z malé koupelny vytvořit komfortní prostředí, které nejen plní svůj účel, ale i dobře vypadá a je místem odpočinku a relaxace.

Spojení koupelny a toalety

Propojením koupelny a toalety získáte více prostoru, ale také možností pro kombinování. Výhodou je také, že ubudou jedny dveře v předsíni a tím získáte také více místa v předsíni pro zařizování a procházení. Pokud uvažujete o spojení koupelny s toaletou, je potřeba zajistit potřebné povolení. Většinou se povolení povoluje u bytů pro jednu, maximálně dvě osoby, tedy pro jednopokojový, nebo dvoupokojový byt. Obecně se toto spojení nedoporučuje velkým rodinám, ve kterých může jeden člen blokovat koupelnu a tedy i toaletu.

Vana vs. sprchový kout v malé koupelně

Pokud uvažujete zda do koupelny umístit vanu, nebo sprchový kout tak z hlediska prostoru bezpochyby patří sprchový kout, který je i úspornější z hlediska spotřeby vody. Sprchový kout, ustavený přímo na podlahu, je trendy a zároveň velmi praktickým řešením pro malou koupelnu.

Pračka v malé koupelně

V poslední době se do koupelen začínají umisťovat pračky, případně sušičky, pokud uvažujete i vy umístit domácí spotřebič do koupelny, je potřeba si vše rozmyslet předem a koupelnu tomu přizpůsobit, tedy např. řešení odpadu a zásuvek. Pokud máte malou koupelnu, doporučujeme pračku umístit jinam. Jelikož na malém prostoru budete rádi za každý centimetr místa navíc. Pračky s předním plněním lze zakomponovat do kuchyňské linky či šatny v předsíni.

Obklady v malé koupelně

Svojí roli hraje také velikost a orientace obkladů. U malých koupelen doporučujeme vetší, světlejší obklady, které klademe podélně, abychom prostor opticky zvětšili. Doplnit můžeme listelou, nebo tmavší dlažbou, případně můžeme použít koupelnový nábytek v barvě dřeva, nebo barvy do kontrastu.

Rekonstrukce malé koupelny – Ostrava, Havířov

Uvažujete o rekonstrukci koupelny? Rekonstrukce nejen malých koupelen provádíme v těchto městech – Ostrava, Frýdek Místek, Havířov a okolí. Získejte více prostoru ve vaši malé koupelně a luxusní vzhled, který Vám bude dělat radost každý den! Nezávazně vyplně náš poptávkový formulář, budeme Vás kontaktovat.Poptávkový formulář
Mám zájem
o cenovou kalkulaci na:
 

Zvýrazněné položky jsou povinné.