Fotografie záhlaví

Malá koupelna

Rekonstrukce malé koupelny

Máte malou koupelnu? Nejste sami. Většina bytů disponuje malou koupelnou, kterou není vždy možné vyřešit změnou dispozice, bouráním, nebo posunem příček. Přesto se dá z malé koupelny vytvořit komfortní prostředí, které nejen plní svůj účel, ale i dobře vypadá a je místem odpočinku a relaxace. Při plánování rekonstrukce koupelny musíme respektovat všeobecné dispoziční zásady, tak abychom měli dostatečný prostor mezi jednotlivým zařízením.

Podíváme se na pár tipů, jak na rekonstrukci koupelny menších rozměrů.

Spojení koupelny a toalety

Propojením koupelny a toalety získáte více prostoru, ale také možností pro kombinování. Výhodou je také, že ubudou jedny dveře v předsíni a tím získáte také více místa v předsíni pro zařizování a procházení. Pokud uvažujete o spojení koupelny s toaletou, je potřeba zajistit potřebné povolení. Většinou se povolení povoluje u bytů pro jednu, maximálně dvě osoby, tedy pro jednopokojový, nebo dvoupokojový byt. Obecně se toto spojení nedoporučuje velkým rodinám, ve kterých může jeden člen blokovat koupelnu a tedy i toaletu.

Vana vs. sprchový kout v malé koupelně

Pokud uvažujete zda do koupelny umístit vanu, nebo sprchový kout tak z hlediska prostoru bezpochyby patří sprchový kout, který je i úspornější z hlediska spotřeby vody. Sprchový kout, ustavený přímo na podlahu, je trendy a zároveň velmi praktickým řešením pro malou koupelnu.

Pračka v malé koupelně

V poslední době se do koupelen začínají umisťovat pračky, případně sušičky, pokud uvažujete i vy umístit domácí spotřebič do koupelny, je potřeba si vše rozmyslet předem a koupelnu tomu přizpůsobit, tedy např. řešení odpadu a zásuvek. Pokud máte malou koupelnu, doporučujeme pračku umístit jinam. Jelikož na malém prostoru budete rádi za každý centimetr místa navíc. Pračky s předním plněním lze zakomponovat do kuchyňské linky či šatny v předsíni.

Obklady v malé koupelně

Svojí roli hraje také velikost a orientace obkladů. U malých koupelen doporučujeme vetší, světlejší obklady, které klademe podélně, abychom prostor opticky zvětšili. Doplnit můžeme listelou, nebo tmavší dlažbou, případně můžeme použít koupelnový nábytek v barvě dřeva, nebo barvy do kontrastu.

Rekonstrukce malé koupelny – Ostrava, Havířov

Uvažujete o rekonstrukci koupelny? Rekonstrukce nejen malých koupelen provádíme v těchto městech – Ostrava, Frýdek Místek, Havířov a okolí. Získejte více prostoru ve vaši malé koupelně a luxusní vzhled, který Vám bude dělat radost každý den! Nezávazně vyplně náš poptávkový formulář, budeme Vás kontaktovat.Poptávkový formulářMám zájem
o cenovou kalkulaci na:
 

Zvýrazněné položky jsou povinné.