Fotografie záhlaví

Rekonstrukce kuchyně

Chystáte se na rekonstrukci kuchyně? V tomto článku se dočtete, na co myslet při plánování rekonstrukce kuchyně na míru.

Rekonstrukce kuchyně na míru

Kuchyně by měla být přizpůsobena potřebám každého jednotlivce. Někdo preferuje kuchyni samostatnou, jiný zase s otevřenou dispozicí. Kromě samotného kuchyňského prostoru musíme počítat i s odkládacími prostory. Tuto funkci ve větších bytech a rodinných domech plní spíž. Znevýhodněné jsou byty, které nemají spíž začleněnou jako součást interiéru. V tom případě musíme počítat s ukládacím prostorem zakomponovaným do kuchyňské linky, případně hledat jinou alternativu. Výrobci kuchyňského nábytku dnes nabízejí praktické řešení v podobě vysouvacích skříněk a zásuvek přizpůsobených dennímu provozu a využívají každého centimetru.

Spotřebiče a rekonstrukce kuchyně

Musíme si uvědomit, že chladnička, sporák, zvýšená trouba v kombinaci s mikrovlnkou, dřez, a skříň na potraviny nám ubírají prostor z pracovní plochy. Tomu je nutno přizpůsobit návrh kuchyně, pokud uvažujete o myčce je potřeba zvážit, zda se nám do malé kuchyně vleze 60 cm, nebo 45 cm. Záleží i na počtu osob v domácnosti. V mnohých bytových jednotkách není vývod pro přímé odvětrání digestoře. Otázkou také zůstává, zde rekuperace v dané dispozici skutečně nahrazuje přímé odvětrání při běžně dostupných digestořích.

Instalace vody a rozvody elektrické energie

Při navrhování kuchyně na míru jsou rovněž velmi důležité instalace vodyrozvody elektrické energie. Je dobré, když si je ještě před rekonstrukcí rozvrhneme – eliminujeme tak mnoho problémů při samotné realizaci kuchyně.

Obklad při rekonstrukci kuchyně

Dále věnujme pozornost obkladu. Ten lze v kuchyni řešit několika způsoby – keramickým obkladem, sklem, na zadní čelo můžeme použít i stejný materiál jako na pracovní desku. Co se týká materiálu skříněk, tak současný trh nabízí širokou paletu materiálů, povrchových úprav i barevnosti. Stačí si jen vybrat.

Podlaha a rekonstrukce kuchyně

Pokud jde o výběr materiálů na podlahu, v současnosti je v nabídce několik alternativ. Z praktického hlediska se do kuchyně hodí dlažba, nepřekáží jí voda ani mastnota. Dnes už ovšem není výjimečný vinyl nebo PVC, který je teplejší než dlažba, nemá spáry ve kterých se snadno drží nečistota.

Kontaktujte nás

Máte zájem o novou kuchyni? Kuchyně na míru realizujeme v těchto městech – Ostrava, Frýdek-Místek, Havířov a okolí. Nezávazně vyplňte kontaktní formulář a následně se Vám ozveme. Rádi vám pomůžeme s realizací nové kuchyně.Poptávkový formulářMám zájem
o cenovou kalkulaci na:
 

Zvýrazněné položky jsou povinné.