Fotografie záhlaví

Skleněné obklady stěn v kuchyni

Jaké obklady do kuchyně?

I kuchyně mají svou módu a své trendy a platí to i přesto, že v kuchyni se vaří. Kuchyň je něco jako malá dílna plná vůní a chutí a musí být tedy v prvé řadě praktická. Ale i taková praktická a ergonomicky vyladěná kuchyň může být krásná. Jak máte obloženou stěnu za kuchyňskou linkou? Jsou to keramické obklady? Mají spáry a ty se špatně čistí? Zkuste sklo, zkuste skleněné obklady stěn.

Krásná a funkční kuchyně

Při plánování nové kuchyně na míru je potřeba klást důraz na její praktičnost, a teprve až pak přijdou na řadu estetické parametry. V ideálním případě je všechno hezky skloubené dohromady a kuchyň na míru je krásná a stejně tak i funkční.

Luxusní vzhled

Zajímavou variantou při řešení obkladů stěny za kuchyňskou linkou je sklo. Díky skleněným obkladům získá vaše kuchyně luxusní vzhled. Sklo má jednu základní výhodu a tou je hladkost povrchu a současně možnost vytvoření velké a hlavně monolitní plochy. Obvyklou výtkou na adresu skla je jeho křehkost. Jakékoliv obavy jsou ale nadbytečné. Každý výrobek, a tedy i skleněná obkladová deska, musí vyhovovat bezpečnostním parametrům daným zákonem. V případě skel jako obkladů stěn se používá podobně tvrzené sklo jako u vanových zástěn a sprchových boxů.

Jednoduchá údržba

Tradiční keramické obklady jsou na stěnu umisťovány v malých plochách, kterým se zvykově říká kachle či kachličky. Mezi jednotlivými kachlemi jsou spáry a v nich se snadno udržují nečistoty. Setřít jedním pohybem mastnotu ze stěny s keramickým obkladem je v podstatě nemožné, navíc při takovém pohybu se z plochy kachličky většina nečistot pouze shrne do nejbližší spáry. Oproti tomu skleněná plocha je jednolitá a žádné spáry neobsahuje. Pokud se např. následkem smažení potřísní zadní stěna kuchyňské linky olejem, pak stačí namočit houbičku, přidat trochu odmašťovacího přípravku a zmiňovaným jedním tahem pak sklo od hrubé mastnoty očistit. Konečnou kvalitu požadovaného vzhledu dosáhneme suchým hadrem.

Skleněné obklady stěn jsou tedy nejen atraktivní na pohled, ale jsou i praktické.

Kontaktujte nás

Uvažujete o nové kuchyni? Sdělte nám svá přání a představy a my je zrealizujeme. Kuchyně na míru provádíme v těchto městech – Ostrava, Frýdek Místek, Havířov a okolí. Nezávazně vyplňte náš kontaktní formulář, budeme se těšit na spolupráci s vámi.

Zdroj foto a text: designtrendy.czPoptávkový formulářMám zájem
o cenovou kalkulaci na:
 

Zvýrazněné položky jsou povinné.