Fotografie záhlaví

Spojení koupelny a WC

Při plánování rekonstrukce koupelny čeká majitelé nové koupelny řada rozhodnutí. Naši zákazníci, kteří nemají dostatečný prostor v bytě, často řeší, zda spojit koupelnu s WC v jednu místnost. V rozhodování vám může pomoci tento článek.

Spojení koupelny se záchodem

Při rozhodování vstupují do hry nejen osobní preference a nároky na soukromí majitelů koupelny, ale je třeba se dívat také na počet členů domácnosti. Dále pokud uvažujete o spojení WC s koupelnou, musíte dodržet hygienické normy. Sloučit WC s koupelnou lze, pouze pokud je byt menší než tři obytné místnosti, to znamená max . o dvou obytných místnostech. Větší byty mohou mít také WC v koupelně, v bytě však musí být ještě jedna samostatná toaleta. Pokud chcete spojit koupelnu s toaletou je potřeba zajistit potřebné povolení.

Kompromisem může být využití dělící příčky a toaletní mísu tak schovat. Pohodlí může zvýšit moderní zástěna, která se vyrábí z plastu, skla i dřeva.

Spojení koupelny a WC výhody a nevýhody

Výhody:

  • Moderní a designové řešení.
  • Na chodbě získáme více prostoru, jelikož ubudou jedny dveře na WC, což oceníte při zařizování stísněných předsíní.
  • Vzdušnější prostor v koupelně.
  • Spojením koupelny a toalety získáte prostornější místnost. Více metrů umožňuje větší výběr sanitárního vybavení , nábytku.
  • Spojení WC je zejména vhodná pro tělesně postižené, kteří jsou odkázaní na pomoc druhých. Komplikovaný pohyb vozíčkářům, usnadňuje vetší prostor manipulaci s vozíčkem.
  • Praktické pro seniory.

Nevýhody:

  • Snížení komfortu.
  • Ztráta soukromí při používání více osobami.
  • Nepříjemný zápach z WC, který se přenáší do celé místnosti.
  • Pro větší rodiny je to nepraktické hlavně v raním provozu, kdy je třeba si uvědomit, že rodina provádí hygienu téměř vždy ve stejný čas.

Co je tedy lepší?

Spojit či nespojit koupelnu a WC? Současné trendy preferují spíše velké koupelny spojené s toaletou. Primárně se ale řiďte hlavně svou náturou a osobními zvyky. Pokud jste zastáncem oddělených místností, mějte je oddělené, i když to bude na úkor prostoru a vzhledu.

Kontaktujte nás

Uvažujete o rekonstrukci koupelny? Ať se rozhodnete pro samostatné WC nebo budete chtít spojit koupelnu s toaletou. Jsme tady pro vás! Rekonstrukce koupelen provádíme v těchto městech – Ostrava, Frýdek Místek, Havířov a okolí. Nezávazně vyplně náš poptávkový formulář, budeme Vás kontaktovat.Poptávkový formulářMám zájem
o cenovou kalkulaci na:
 

Zvýrazněné položky jsou povinné.