Fotografie záhlaví

Spojený obývací pokoj s kuchyní

Spojení obývacího pokoje s kuchyní

Spojení obývacího pokoje a kuchyně je velmi populární a atraktivní řešení. Ve velkých bytech je díky němu možné vytvořit skutečně reprezentativní prostor a v bytech malých se spojením dvou stísněných místností dá získat alespoň jedna místnost komfortní.

Navíc ten, kdo vaří, není izolovaný od ostatních členů domácnosti, která právě odpočívá např. sledováním televize, rozhovorem či poslechem hudby. Tento způsob má ale i svá úskalí. Máme pro vás jeden tip i jedno důležité upozornění.

Obývací pokoj je společenské centrum bytu. Je to místnost určená k setkávání obyvatelů domácnosti, k přijímání návštěv a tedy k relaxaci. Oproti tomu je kuchyň naopak pracovním prostředím, kde se vaří a připravují pokrmy. Jak je vidět, obě místnosti mají rozdílnou funkci. Jakým způsobem je tedy spojit? Jak vytvořit onen přirozený přechod při spojování kuchyně s obývacím pokojem?

Spojení kuchyně s obývacím pokojem pomocí barového pultu

Kuchyň může navazovat na obývací pokoj prostřednictvím části své pracovní desky, která je z jedné strany součástí kuchyně a slouží k přípravě či servírování pokrmů, a ze strany druhé už se stává částí obývacího pokoje a plní roli barového pultu. Je to prosté a efektní. Stačí použít pracovní desku, vysunout ji do potřebné výšky a postavit k ní barové stoličky. Prohlédněte si přiložené fotografie. Bar svou povahou koresponduje s funkcí obývacího pokoje a dodává mu punc velkoryse pojaté společenské místnosti. To je jistě příjemné. Bar může sloužit k podávání nápojů, stejně jako k servírování a konzumování např. rychlých jídel či snídaní. Zároveň je část kuchyňské sestavy s barem potřebným manipulačním a odkládacím prostorem, který využije kuchař či hospodyně pracující v kuchyni.

Spojení kuchyně s obývacím pokojem vyžaduje silnou digestoř

Spojení kuchyně a obývacího pokoje představuje vytvoření tzv. otevřeného prostoru. Ten je sice lákavý svou velkorysostí, současně ale klade nároky na výkon digestoře. Při pečení, smažení nebo při jiné přípravě jídel, vzniká řada vůní, pachů a hlavně mastných par, které se rozpínají nejen v okolí varného centra, ale dostávají se i do jeho širšího okolí. Pokud je kuchyň ve zmíněném otevřeném prostoru, pak by měla být vybavena dostatečně silnou digestoří, která zabrání, aby se mastné páry nedostávaly až do obývacího pokoje a neulpívaly pak na čalouněných křeslech, sedačkách nebo kobercích, či pokojových stěnách.

Výkon digestoře se volí podle množství kubických metrů v místnosti, ve které má digestoř filtrovat a vyčistit vzduch. V případě spojení kuchyně s obývacím pokojem by měl výkon digestoře odpovídat velikosti celého otevřeného pokoje a tedy součtu objemu obou spojených místností.

Zdroj text: desingtrendy.cz

Kontaktujte nás

Jste z okolí Havířova a Ostravy a uvažujete o nové kuchyni na míru? Nezávazně vyplňte kontaktní formulář a následně se Vám ozveme.



Poptávkový formulář



Mám zájem
o cenovou kalkulaci na:
 

Zvýrazněné položky jsou povinné.